E enjte, 29.02.2024, 12:34 PM (GMT)

Përjetësi

Aurel Dasareti: Nuk do ta harroj kurrë mikun tim të mirë, Zeqir Lushaj

E diele, 27.11.2022, 07:43 PM


Nuk do ta harroj kurrë mikun tim të mirë, Zeqir Lushaj

Nga Aurel Dasareti

Humbja është një pjesë e natyrshme e jetës, dhe diçka që të gjithë e përjetojnë herë pas here. Ne jemi krijuar në mënyrë të tillë që të lidhemi me njerëzit, vendet dhe përvojat.

Njerëzit që takojmë në jetë, nuk zhduken edhe nëse nuk i shohim apo nuk jemi me ta çdo ditë. Ata jetojnë në kujtimet tona, në kokat tona dhe në zemrat tona.

I dashur Zeqir. Dhimbja dhe mungesa për ty është jashtëzakonisht e madhe - për mua dhe të gjithë miqtë e tu - kur papritmas u ndave nga jeta. Ti more me vete një pjesë të madhe nga ne, kur në fakt na la. Hidhërimi është tepër i madh, tani që ty jeton në parajsë. Ne e ndjejmë fort mungesën tënde. Por e di që na ndjek shumë larg, tani që je bërë një yll tepër i bukur.

Lexoni edhe:

Aurel Dasareti: Vdekja e një miku është si të humbasësh një pjesë të vetesZeqir Lushaj: Intervistë ekskluzive me ekspertin Aurel Dasareti(Vota: 4 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora