E hene, 27.05.2024, 08:04 AM (GMT+1)

Kulturë

Kasam Shaqirvela: Emri çam

E merkure, 03.08.2022, 05:36 PM


Kasam Shaqirvela

EMRI ÇAM

Ka një emër që s'harrohet dot

Se me te na lidh gjaku

Çamëri bota i thot’

Në gjysmështizë i rri bajraku.

I rri flamuri në gjysmëzhtizë

Kërkon çami ta ngrejë lart

Si dikur në të lashtën Thesproti

Kur Pirro Epiroti e bëri të artë.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora