E hene, 04.12.2023, 02:52 AM (GMT)

Kulturë

Blerim Rrecaj: Dokument për punë

E premte, 17.06.2022, 07:33 PM


Blerim Rrecaj

DOKUMENTE PËR PUNË

Një dokument që s’je nën hetime për vepër penale

Te Pallati i drejtësisë (së munguar)

Analiza mjekësore për shëndetin (e nëpërkëmbur)

Te Instituti i medicinës së punës në objektin e

Kek-ut të lënë për turp në duar mëshire në Kastriotin e tymtë

Një dokument që s’ke të kaluar kriminale

Në Stacionin rajonal të policisë (ku nuk e dijmë se cilat denoncime kanë vlerë)

Zgërdhihemi në Kosovën që e qaraveshëm

E po e qaraveshim vetë

Këndellja lëviz kokën andej-këndej(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora