E merkure, 24.07.2024, 03:52 AM (GMT+1)

Kulturë

Atdhe Geci: Zëri i popujve

E enjte, 19.05.2022, 05:25 PM


ZËRI I POPUJVE

Janë fryrë lumejtë e luftave dhe të

betejave, gjithë kripa e jetës është

në heshtje flakësh, ç´duan ata që

duan luftë, kush po i shpallë luftë

lumejve të festave dhe të dasmave

i sëmuri për krime duhet të ndalet

mos i jepni gurë lavdie luftë së tij,

as mos iu dorëzo asnjë shpjegimi,

as angullimit të ariut me bomba,

kjo botë ka nevojë për paqe e jetë!...

Atdhe Geci - 2022(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora