E enjte, 25.07.2024, 07:36 AM (GMT+1)

Kulturë

Anton Berisha: Lamtumirë aristrokrati i arsimit shqiptar!

E shtune, 10.10.2020, 03:00 PM


Anton Berisha:

Lamtumirë  aristrokrati i arsimit shqiptar!

Sahere qe zhgenjimi deri ne dhimbje mund te na kete kapluar ne krahasimin e pedagogëve europiane me pedagoget bashkekombas, nje prehje e ngushellim kemi gjetur ne emra te veçante, e profesori Ali Dreshaj ishte gjithmone aty.

I urte, i drejte, kompetent e serioz ne spjegime e ne komunikim, i afert e mirekuptues, me nje kulture vjeneze, i ka dhene kuptimin e mirefillte arsimit, t’ue shndërrit ne mjegullnajën e ketyre dekadave.

Nje model i persosur pedagogu dhe njeriu.

***

Nuk pushove kurre së mësuari, as keto dite, por ja qe jeta, ne limitet e saj, te dergoi pernjehere ne pushimin e pasosur dhe ne qetesine tende te pertejshme.

Falemnderit dhe lamtumire profesori yne dashtun!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora