E diele, 14.04.2024, 12:41 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Strumbullari i diturisë

E diele, 17.02.2019, 08:01 AM


"STRUMBULLARI I DITURISË"

"Strumbullarin e diturisë",

nën strehë të Akademisë

turpi i heshtjes " pa e përpi "

i shkoi mendja në liri,

dhe nxori një gërvimë të thatë

si ariu kur ndjek gjahun

mbas gjumit të gjatë !?

Jusuf Zenunaj Dilbeek, më 11 shkurt 2019(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora