E marte, 16.07.2024, 08:02 AM (GMT+1)

Kulturë

Neki Lulaj: Ngjau

E diele, 24.09.2017, 11:04 AM


Neki Lulaj

Ngjau

Le të jem klithmë në pellgjet e pellgjeve

Ajo ngjau si çudi në shfaqjen tonë

Mbetëm notave të shtegtimit dhe pas reve

Iu dhamë ngjyrë, iu dhamë vetëm aromë

Në sy kishim një lot gazi e malli

Marrë nga puplat e shpendëve shtegtarë

Nga vetmia sa s’pëlcasin gjinkallat te mali

Çelsi ishte ndryshkur në derën e tharë

Ajo ngjau…(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora