E enjte, 29.02.2024, 09:21 PM (GMT)

Kulturë

G.F. Williams: Ndalimi i shqipes nga pushtuesi Turk

E marte, 19.09.2017, 07:01 PM


G.F. Williams: Ndalimi i mesimit te gjuhes shqipe nga pushtuesi Turk

Ne librin e autorit George F. Williams te vitit 1934 shkruan keshtu mbi ndalimin e mesimit te gjuhes shqipe nga pushtuesi turk.

Gjon Keka(Vota: 4 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora