E enjte, 05.10.2023, 12:21 AM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Tre vjet... si tri ditë

E premte, 02.06.2017, 09:30 PM


TRE VJET... = SI TRI DITE

-Foto-kujtim nga USA-

Nga Zeqir Lushaj

Mire thotë ajo kenga e vjeter se "Vitet ikin porsi lumi...". Plot sot tre vjet mbas rreth dy dekada ne Amerike, i percjellë nga miq e shokë hypa avjonit e nga brigjet e Hudsonit perballe Manhatanit gjigand zbrita ne token time stergjyshore e u vendosa ne breg te Adriatikut ball Lezhes se Gjergj Kastriotit.

Tre vjet si tri dite. Ndaj sot po dua ti kujtoj miqte e shoket e matanë oqeanit me një foto kujtim te atyre diteve, thjeshte se mos mendojne qe 'i harrova".

 

Në foto: nga e majta në të djathte: Fadil Palushi, Naim Bici,Man Lushaj, Dr Jahë Lushaj, Zeqir Lushaj, Besim Hereni, Ismet Nela dhe me goten në dorë (djathtas) Gëzim Onuzi, ndërsa, poshtë, ulur, Gëzim Ymaj.


Zeqir Lushaj: Lamtumirë Amerikë:

http://www.zemrashqiptare.net/news/id_36611/

(Vota: 91 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora