E enjte, 08.06.2023, 03:47 AM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Keka: Te themelohet çmimi europian Gjergj Kastrioti

E merkure, 11.05.2016, 08:02 PM


Cmimi Europian per paqe, liri dhe unitet do te duhet ishte qysh moti ose do duhet te jete ne te ardhmen me emrin e Gjergj Kastriotit.

Nje cmim i tille do ta nderonte jo vetem kombin arbnor, por edhe europen dhe vlerat te cilat i mbrojti Gjergj Kastrioti. Prandaj besoj se Europa tani ne kete kohe te themeloje cmimin e tille europian me Emrin e Gjergj Kastriotit.


 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora