E marte, 18.06.2024, 09:49 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Ekspozitë e pavarur e piktorit Rexhep Goçi

E enjte, 16.04.2015, 05:12 PM


Të nderuar bashkatdhetarë,

Ju ftojmë të merrni pjesë në Ekspozitën e pikturave të z.Rexhep Goçi nga Juniku, ditë e shtunë, 18 prill 2015 nga ora 10 gjer më oërn 17.

Eksopzita mundësohet nga Drejtoresha e Bibliotekës Pestalozii në Zürich, zonja Suela Jorgaqi kurse organizatorë janë Piktori kërçovar Vesel Xhaferri Çeliku i cili do të prezentohet në cilësi të mysafiri me tri piktura, z. Sylë Goçi dhe, z. Reis Mirdita.

Ju mirëpresim në lokalet e Bibliotekës në adresën:

Bibliothek Hardau

Norastrasse 20

8004 Zürich

Tel: 043 311 28 40

078 690 73 93(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora