E marte, 18.06.2024, 09:48 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Imazh i pabotuar i Gjergj Kastriotit, 1687

E hene, 08.12.2014, 08:44 PM


Nje imazh i pabotuar me pare i Gjergj Kastriotit Skenderbeut i vitit 1687. Shihet qarte se ky njeri i madh, ky vizionar dhe strateg ishte flaka e gjeniut ne fushen e betejes kunder te keqes, kunder barbarise se sulltaneve dhe perandorise se eger osmane.

Eshte po ky personalitet mbikohor i kombit tone arbnor europian qe historia e ka rrethuar me aureolen e madheshtise.(Vota: 5 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora