E hene, 25.09.2023, 11:44 AM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Elida B...

E premte, 26.09.2014, 08:52 PM


ELIDA B…

-Miqësisht…-

Nga: Zeqir Lushaj

 

Analistja e shquar dhe poetja Elida B...

-Zvicer,  Shtator 2014-

 

…!

Qe’ pra nusja Buçpapaj,

Qe’ pra Elida B…,

Të gjithë ne vjetrohemi

Poetja …, rinore rri!

 

…!

Ku është sekreti,

(Skenderi ... apo Ajo?)

Qendrojnë të dy krahët,

Dhe … Zvicra i flakëro.(Vota: 49 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora