E hene, 29.05.2023, 08:48 AM (GMT+1)

Mendime

Rrezart Kalaja: Grupi terrorist ngacmon organet ...!

E hene, 24.02.2014, 08:55 PM


Grupi terrorist   i ashtu quajturi "Forumi i të rinjve mysliman"  i ngacmon  organet  e Kosovës!

Nga Rrezart Kalaja

Sipas shtypit   ditor, "Forumi i të rinjve Mysliman" në një reagim publik ka kërkuar ndihmë nga EULEX, OSBE dhe ambasada e SHBA-ve në Kosovë!Është për tu hamendur si  një  grup  i shume veprimeve  antikombëtare  me veprimtari     antishqiptare , anikosovare   deri dje      u morën me veprimtari  subversive, propaganduese, sharje  ofendime,  rrëzime   varresh,  bustesh, dhe   abuzim  ndaj  kulturës dhe     historisë sonë   i kërkojnë ndihme    organeve të lartpërmendura?Ata i kane shpallë lufte      gjithë,   shqiptarëve,  ateistve ,  katolikëve, organeve të policisë, organeve gjyqësore, Euleksit,  i bene armiq   te gjitha intelektualet   dhe  luftëtarët e deri djeshëm    me renome  kombëtare dhe tani , po kërkojnë     ndërprerje  lufte apo  sabotim dhe propagandë  se gjeja  po i penguaka dikush       avazin e tyre     rrënues dhe përçarës, po dhe shumë primitiv qe thirren ne një  kuran qe u botuar para  qindra vitesh ndërsa  koha dhe  teknologjia po ik  me minuta , kjo klase   e   çoroditësve  është në  ofensivë  shkatërruese         të çdo gjëje me  vlerë, qe me mund e krijuan shqiptarët . Sipas tyre   shqiptar i mire qenka ai qe  s'ka identitet ja ai që ka një identitet të përzier apo te huazuar nga te tjerët!.Si i kërkohej ndihmë  armiqve të deri djeshëm  qe   ju lypen  kokën gjeneralëve amerikan dhe pikërisht tani kërkojnë shpëtim kur ata janë një organizate  terroriste e për mbarë njerëzimin, bile kane nxjerrë  zorrë e mushkri duke  kërkuar  dhe ndjell tmerr, varfëri e urrejtje kudo ku ju shkel këmba e ju folë  goja?...  Nëse ju gëzoheni për një bust që rrëzohet dhe shpallin komunikata negative   apo  racizmi , e treguan  ultësinë e nivelit njerëzor e shpirtëror dhe     peshën   antikombëtare. Këta nuk kanë fe as erë shqiptarit, ketë  janë thjesht të pa fe,fundërrina të shoqërisë.

Grupi   xhihadist  i  udhëhequr nga  UDB-ashi  dhe  bashkëpunëtori i Serbisë Fuad Ramiqi dhe i sekteve tjera islamike!

Me qindra deklarata të forta  i dhanë në opinion kundër personaliteteve historike si Nëna Terezë dhe Skënderbeu,  Ismail Kadare, dhe Ibrahim Rugovës kundër  rilindësve , kundër letërsisë shqiptare. Grupi  xhihadist qe u përpoq ta rehabilitojnë Sulltan Muratin    si të tyre, por edhe   kundër zhvillimit e tanishëm  politike në vend. Thonë se  Forumi i të rinjve  islam   nga vet kuptimi i fjale janë djem të ri pa   goca , por  në krye te vendit  u  ule  plaku     dhe spiuni   i deri tanishëm  i Serbisë    dhe Udebashi Fuad Ramiqi . Fuad Ramiqi ma nuk   hynë   në rangun e të rinjve ,  atë   vetëm për   hire    manipulimit mundohen t'ja heqin  vitet  me bërë  kuller.  . Por  ai     me  kryebanditin Shefqet Krasniqn e quajnë veten  nder njerëzit   ma të pjekur dhe ma te mençur     bile propaganda   e te manipuluarve e quan si njeriun e shat     i mençur në bote!!!sikur te ishte  e vertet   perse nuk  e ndihmoj vendin  po e la vendin ma te varfër në Botë.

Po si parafrazim    në praktikë  Shqefqeti edhe  Fuadi janë pleq  për ata te rinj   qe i kanë manipuluar  ketë duhet ta presin dënimin e të merituarve   për  veprat. Këta kane shkua aq larg,me kërcime e devijim te historisë tonë kobtare, saçe ma nuk duhet të lejohen as të kenë të drejtë te qëndrojnë ma ne trojet tona shqiptare. Këtyre duhet tu hiqet shtetësia  kosovare  dhe të shkojnë    Siri , Afganistan  e Turqi  dhe Irak. Këta po e kthejnë historinë për pesëqind vite mbrapa,këta s'janë mbrojtës të asnjë besimi,por janë kriminel,muxhahedin të fëlliqtë dhe terrorist   tani me këtë   gjest   aktual   është  një gjest terrorist  psikik. Feregjet e  e grave  dhe motrave tona  qe po  i vene me zor. Kjo  është një krim    dhe shkelje  e të drejtave të njeriut qe për një vënie të   shamive  që i  kushtëzojnë po i paguajnë  edhe  nga 300 euro në muajt. Këta kriminel  nen maskën e ferexhesë  hyn nëpër shtëpi,banka,posta etj e te ikën pa ferr në këmbë.   Por   në Dubaj  dështuan në një krim Ja rasti konkret i gjashtë burrave  të dyshuar se kanë qenë pjesë e një bande që organizoi grabitjen e orave “Rolex”, me vlerë 1.4 milionë dollarë, në Bahrein, janë identifikuar nga Interpoli.  Nga e cila u mësuar  se ishin      identifikuar si Rrahman Aliu, 30 vjeç, nga Serbia, Petrit Frani, 32 vjeç, nga Shqipëria, Ekrem Gashi, 35 vjeç, nga Kosova, Astrit Dedaj, 23 vjeç, nga Shqipëria, Gentjan Abazi, 24 vjeç, nga Kosova dhe Din Gjergji, 36 vjeç, nga Maqedonia. Këtu  kanë kryer   vetëm  akt  të vjedhjejes , ndërsa   në Siri këto  banda    janë përfshirë në   vjedhje, vrasje dhe krime   plaçke të    qytetarëve  civil   nga e cila  me  përmbylljen e  luftës kanë filluar të kthehen  dhe   këta  do ti pret    ligji aktual, ma i aprovuar  për dënime edhe me  burg deri ne 15 vjet burg.

Po turpërohem  kur e mendoj se gjithë Evropa e civilizuar e ka origjinën nga pellazgët, ne si pas ardhës të tyre  dhe trashëgimtar  kemi mbetur   popull  me tepi ne dore   e bota   ka ec . Fantazitë të kësaj natyre mund të jenë të dirigjuara nga Fatos Lubonja ,Olsi Jazexhi, Fuad Ramiqi , Ikballe  Huduti,Milazim Krasniqi, Gëzim Kelmendi Shefqet Krasniqi, Fatmir Latifi ,Irfan Salihu propagandues dhe ekstremit islamit Fatmir Latifi hoxhë në Mitrovicë ,Irfan Salihu hoxhë Prizren Këto qelbësira antishqiptare në bashkëveprim me qarqet e Beogradit të Athinës dhe  Moskës po i sjellin    shenjat e një  lufte  civile në Kosovë.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora