E hene, 17.05.2021, 09:05 PM (GMT+1)

Kulturë

Kasam Shaqirvela: Në gjallim

E diele, 13.11.2011, 08:33 PM


Kasam Shaqirvela

 

...NË GjALlIM...

 

GjUHA e NËNËS,

edhe DhEU i ATIT

gjithmonë, pandalshëm

NDJENjAT mi ngjallin.

Kudoqofsha, kudondodhem

edhe ku marr frymë

m’i përshkohen ShTATIT

me ta unë çlodhem.

Në të BETOHEM un’

sepse e kam LIGJ’

e kam dhe KANUN

dhe përmbi ZAKON

sa ShPIRTI m’i kërkon.

Madje e kam dhe FE

në të un’kam LE

jam rritur me BESËN

ushqyer dhe ShPRESËN

për timin ATDHE, ku

BUKËS i thuan bukë

SHQIP, edhe UJIT

bashkë me KRIPË

e ZEMËR t’Bardhë.(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora