E hene, 25.10.2021, 08:37 PM (GMT+1)

Kulturë

Liber i ri nga autori Gjon Keka: "Roli Politik dhe ushtarak i shtetit te Arberit- qeverisja e Gjergj Kastriotit"

E premte, 31.07.2015, 09:37 PM


Liber i ri me autor Gjon Keka me titull "Roli Politik dhe ushtarak i shtetit te Arberit- qeverisja e Gjergj Kastriotit" botuar nga shtepia botuese Botart.

Ne kete liber Autor pervec studimit mbi shtetin e arberit dhe lidershipin e Gjergj Kastriotit ofron edhe Dokumente arkivore, leterkembime diplomatike dhe shume Dokumente tjera me vlere per historine e Shqiperise europiane.

Libri eshte nje vlere e shtuar ne historiografine shqiptare dhe akademike dhe sigurisht se do t'i hyje ne pune edhe universiteteve dhe studenteve te historise dhe shkencave politike.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora