E merkure, 28.09.2022, 07:25 AM (GMT+1)

Kulturë

Haxhi Muhaxheri: Ai e ka mundur vdekjen

E shtune, 27.12.2014, 06:23 PM


Haxhi MUHAXHERI

 

AI E KA MUNDUR VDEKJEN

 

I madh ishte Ai

Lutej edhe për vrasësit

E ne harruar kemi

Të lutemi për vetveten

Dhe dashurisë

Përditë i zëm pusi

 

Krishti është ringjallur

E ne vdekjes i shkojmë pas

 

Zotynë

Na i falë mëkatet

Se nuk dimë ç'bëjmë

Na e largo urrejtjën

Ta shërojmë jetën

E shpirtit ti japim bardhësi

 

Ai mundur e ka vdekjen

Po të gjallë a jemi ne(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora