E diele, 04.06.2023, 09:29 AM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Stema te Mbreterise se Shqiperise

E enjte, 18.12.2014, 08:07 PM


Dy stema te mbreterise se Shqiperise (I ,II), qe kane nje rendesi te vecante per faktin e thmeleve identifikuese te popullit shqiptar europian dhe historise se tij mbizoteruese ne gadishullin Ilirik dhe kontinentin europian.

Keta dy stema jane te pershkruara me hollesisht ne nje nga veprat e autoreve,Carl Georg F.von Rosenfeld dhe Otto T. von Hefner viti  1857.
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora