E shtune, 01.10.2022, 09:54 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Në Siri vritet edhe një prishtinas

E premte, 10.01.2014, 07:07 PM


Nga Express

Numri i kosovarëve të rënë në luftën e Sirisë po rritet.

Në këtë luftë ka rëne edhe kosovari nga Prishtina, F.S. 40 vjeçar që banonte në rrugën”Rasim Kiqina” (Ish-Avalla Vjtër) në Prishtinë.

Edhe familjarë të tijë kanë konfirmuar për Express se djali i tyre, F.S. është vrarë në luftën e Sirisë.

“Nga dje e kemi hapur të pamën. E kemi marrë konfirmimin për vdekjen e tij edhe nga ushtria dhe shokët e tij", ka thënë ai.

F.S ishte pronar i shtëpisë ku parashihej të ndërtohej një xhami. Mirëpo, ishte ndërprerë pas reagimit të Komunës dhe Ministrisë së Planifikimit Hapësinor.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora