E hene, 19.04.2021, 10:47 PM (GMT+1)

Kulturë

Kasam Shaqirvela: S'ndalet përpjekja

E diele, 10.02.2013, 05:02 PM


S’ NDALET  PËRPJEKJA 

Rrugëtimin tim e kam të gjatë...
Shpeshherë duket edhe pa mbarim
Të mirën e kërkoj vetë, bile dhe n’të thatë
Përpjekjen s’e ndali, eci me plagët në malcim
Syrin e mbaj të hapur, agimin e pres i zgjuar 
Dëshirës sime zemra m’i qesh përmallshëm
Idealja dhe realiteti mes vete janë të mashtruar
Kambana e ndërgjegjes më rreh pandalshëm.

© Kasam ShAQIRVELA(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora