E premte, 24.05.2024, 11:18 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Gjergj Fishta në shtypin austriak, 1917

E diele, 24.10.2021, 03:42 PM


Përvjetori i 150-t i lindjes së poetit tonë kombëtar Gjergj Fishta

Nga Gjon Keka

Me rastin e përvjetorit të 150-t të lindjes së poetit tonë kombëtar Gjergj Fishta po e ndaj këtu një pjesë nga shtypi austriak i vitit 1917(C.Z.s.4,1917) që përmend Gjergj Fishtën si redaktor me rastin e daljes së parë të numrit të gazetës shqiptare "Posta e Shqypnis".(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora