E merkure, 22.05.2024, 04:21 PM (GMT+1)

Mendime » Xharra

Fahri Xharra: Shqiptarët, afganë të fshehur

E merkure, 18.08.2021, 07:33 PM


Shqiptarët, afgan të fshehur

Shkruan Fahri Xharra

Nervat e Europës dhe të Amerikës janë gati të kollapsojnë, dhe neve shqiptarëve at ku jetojmë të na zhvendosin atje ku "dreqi bën vezë".

Ne jemi si talebanët pra si afganët, të pa falënderueshëm , injorant, të pa civilizuar dhe të ngarkuar me ato që nuk i do Europa.

Po  çkemi ne me afganët,  me një popull që nuk di se çka ësht? atdheu dhe as kombi.

Po duket që edhe ne jemi të tillë.

Pse e shkrova nje status duke e përshkruar Afganistanin dhe popullin e tij në pika të shkurta, dashamirët e prapambeturisë sonë më paskan paditur në fcb dhe ata pa një pa dy edhe më bllokuan.

Nuk ju kuptoj or burra dhe gra si mendoni, por ta dini se jeni duke na ktheni në kthetrat e qoftëlargut.

Ju jeni aq shumë por të fshehur, Kosova do t'iu sheh sherrin.

Edhe një kohë dhe më duhet të iki nga ky vend ku po këthehet prapambeturia e shekujve 18-të.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora