E shtune, 22.06.2024, 06:47 AM (GMT+1)

Kulturë

Zymer Mehani: Nëna

E shtune, 09.03.2019, 08:06 PM


Zymer Mehani

Urime Tetë marsi të gjitha nënave shqiptare!

NËNA

I

Balli Yt-

Një Abetare.

Syri Yt-

Një Dritare.

Zemra jote-

Një Fole.

Yti emër-

Vulë në zemër.

II

Në zemër

Kujtimi për Ty-

Zjarr

Në sy

Portreti Yt-

Vegim

Në jetë

Dashuria jote-

Ngushëllim.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora