E shtune, 18.05.2024, 06:00 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Mos e votoni diktatorin Isa Mustafa

E shtune, 30.05.2015, 01:37 PM


Deklaratë e Nendegës së LDK-së në Bern

Mos e votoni diktatorin Isa Mustafa

Nëndega e LDK-se në Bern e habitur me lajmin e Kryesisë qendrore të LDK-së ( apo të Kryetarit me 2-3 veta ) për anulimn e kuvendit të LDK-se Dega në Zvicer e shefë si vendim tipik komunist. Kësi far lloj vendimesh na përkujtojnë kohen kur Isa Mustafa u bë Minister i Financave ku në atë kohë shkarkojë Nazmi Pecin, Demë Jasharin dhe Bardhyl Metën që ishin edhe themelus të Fondit të 3 %-it. Qëllimet e diktatorit Isa Mustafa dhe grupit të tij të ngusht janë si revanshim ndaj atyre që mbrojtën LDK-në dhe Presidentin Rugova nga treshja Bukoshi-Mustafa-Shatri, prandaj emrat si Sh. Dibrani, Hajdar Sadrija dhe Saim Tahiraj për Isen janë hal në sy dhe të papërballueshëm. Kryesia e nëndegës së LDK-së në Bern e përkrah kryesinë e posa zgjedhur te Degës së LDK-së dhe kryetarin e saj legjitim Shefqet Dibranin. Bëjmë apel të delegatet e Kuvendit Zgjedhor të LDK-së që të dilën mos ta votojnë Isa Mustafen, në të kundërtën do të marrin përgjegjësinë për dobësimin dhe shkatërrimin e LDK-së .

Për kryesinë e LDK-së nëndega në Bern, kryetari: Mark Prenkaj.(Vota: 5 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora