E diele, 21.07.2024, 09:24 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

LDK në Zvicër: Të anulohet vendimi arbitërar!

E enjte, 28.05.2015, 05:57 PM


Vazhdojnë reagimet e nëndegëve të LDK-së në Zvicër

Të anulohet vendimi arbitërar !

Edhe nëndega e LDK-së në Nidwallden konsideron se kuvendi zgjedhor i degës së LDK-së në Zvicër ka shkuar konform procedurave të rregullores së kuvendit.Konsiderojmë se ç'do përpjekje për të devalvuar atë kuvend është tendencioze dhe me prapavijë shkatrruese.Ne i përkrahim fuqishem organet drejtuese të dala nga kuvendi degës së LDK-së për Zvicër, kryesinë e re dhe kryetarin Shefqet Dibrani. Kundershtojmë fuqishem vendimin e njëanshem të kryesisë qendrore në Prishtinë. Kërkojmë që sa më parë të anulohet ai vendim arbitrar.

Nidwalden: 28.05.2015

Për kryesinë e nendegës: Sefadin Fetahu.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora