E hene, 20.05.2024, 10:47 PM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Një fjalë goje!

E marte, 10.02.2015, 08:33 PM


ZEQIR LUSHAJ

NJË FJALË GOJE !!

-Mbas një bisede, (pa pergjigje nga ana ime)-

 

(Në foto: Sadik Selmani, 1904-1986)

-I shpallur këto ditë Qytetar Nderi i Krahinës së Nikaj Merturit-

 

Ai…,

Atë ditë,

Ma serioz se zakonisht,

Ja ndoi gacën kamishit të duhanit,

Mbështeti dorën,

Mbi gjurin kryqalisht!

 

Ndiej këtu,

Ti, djali em:…!

-Qat, t’Parin tuej,

Unë…,

Nuuuk e duuue !!

 

Poor,

Mbasi nuk mundem ,

Me i thanë “jo”,

As, nuk kam për ta sha!!

 

…(!?)

Po ta thom sot,

Eeee…,

Mbaje mend gjithë jetën:

-Qeeeni, që i han robtë e shpiiisë,

…Do vraaa!!(Vota: 38 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora