E premte, 22.09.2023, 05:43 AM (GMT+1)

Kulturë » Kozeta

Kozeta Zylo: Kronike dhe interviste

E enjte, 15.11.2012, 08:01 PMKronike e Alba Life TV per mbremjen e 100 Vjetorit te Pavaresise organizuar nga Albanian Culture TV.

TV Kultura Shqiptare me drejtor z.Adem Belliu festoi 15 vjetorin e themelimit te saj dhe 100 Vjetorin e Pavaresise ne Bronx, Nju Jork. TV Alba Life do te transmetoje nje kronike me te zgjeruar ne kanalin 35 Nju Jork, rreth aktivitetit qe u zhvillua nga TV Kultura Shqiptare.

Te interesuarit mund te shtypin ne linkun me poshte:

http://www.youtube.com/watch?v=s9TNTjg6FFI

Ju urojme shikim te kendshem,

Kozeta Zylo(Vota: 8 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora