E marte, 23.07.2024, 09:55 AM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Dhuratat e miqëve, na gëzojnë (VIII)

E enjte, 29.12.2011, 02:58 PM


SHQIPËRIA, NË VITET 1920

 

(Më poshtë, fragment nga kapitulli IX, faqe 87 e këtij libri)

 

(Dy foto interesante, nga libri i zonjës Lane)

 

E falënderoj nga zemra, çiftin e mrekulllueshëm, Dori S. Molla me bashkëshortin, mikun

 tim të mirë, artistin e talentuar, piktorin e poetin kosovar, Adrian Morina, për punën

me pasion që kanë bërë me këtë liber, si dhe për punën që po bëjnë me vepra të tjera që

 kanë nëpër duar.

Ndjehem i privilegjuar, që këtë liber të tyre e mbajë si një dhuratë të shtrenjtë.

 

 (Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora