E hene, 25.09.2023, 11:54 AM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Dhuratat e miqëve, na gëzojnë (V)

E diele, 11.12.2011, 03:55 PM


Zeqir Lushaj

DHURATAT E MIQËVE, NA GËZOJNË (V)

               

-Djali i Geg-hysenit, një burrë malësie

 

(Ballina…, dhe në vazhdim, dy fragmente nga libri)

 

 

…Fragmenti nr 2, bisedë, sy në sy, me Enver Hoxhën

 

(Nga takimi në Dragobi, 1970)

 

 

 (Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora