E marte, 28.05.2024, 08:51 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Vrasja e Gjingjiqit, Koshtunica i përfshirë?

E enjte, 24.03.2011, 01:39 PM


Politikani serb Vojisllav Koshtunica ka përfunduar nën shënjestrën e hetimeve lidhur me vrasjen e ish-kryeministrit serb, Zoran Gjingjiq.

Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë serbe, sipas të cilave Koshtunica dyshohet se ka qenë pjesë e hartimit të skenarit për vrasjen e kryeministrit me prirje perëndimore.

Në atë kohë, Koshtunica ka qenë president i Serbisë, ndërkohë që më vonë u bë kryeministër i vendit, kur në krye të shtetit erdhi Boris Tadiq.

Për vrasjen e Gjingjiq janë dënuar anëtarët e klanit famëkeq të Zemunit, të udhëhequr nga lideri Milorad Ulemek Legija.

Por prokurori që hetoi çështjen ka folur prej kohësh për një dorë politike pas atentatit që i mori jetën Gjingjiq.

 (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora