E enjte, 18.08.2022, 09:19 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Një portret i rrallë i mbretit arbëror Gjergj Kastriotit

E marte, 28.12.2021, 03:27 PM


Një portret i rrallë i mbretit arbëror Gjergj Kastriotit

Nga Gjon Keka

Portreti në fjalë është i shoqëruar me përshkrimet mbi jetën dhe veprën e heroit tonë të pavdekshëm, dhe historikun e Arbërisë të cilin e kam nxjerrë nga një kronik e vitit 1642.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora