E marte, 04.08.2020, 08:39 AM (GMT+1)

Kulturë

Dea Halimi: Me fat dita e gruas Nënë

E diele, 08.03.2020, 02:16 PM


Dea Halimi

Me fat dita e gruas Nënë

Në zemrën tënde zgjohem çdo ditë yll,

Pemë me degë në qiell plot me mollë,

Flutur e bukur agojë e ik për në shkollë

Me  lulen e zemrës tënde - ylber në prill.

Ylber është buzëqeshja jote, nënë;

Je drita ku fshihem e prapë shihem te ti,

Atdhe je, liri je dhe gjithnjë dashuri.

Ëndrra më e bukur, me yll e me hënë,

Je zjarri i gjakut, lulëzimi i lules në sy.

Me fat dita e gruas, nënë, në këtë mars.(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora