E enjte, 08.06.2023, 04:07 AM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Shkolla arbërore e themeluar në shtatorin e vitit 1443

E diele, 08.03.2020, 01:13 PM


Me rastin e 7 Marsit ditës së mësuesit/es po e sjellë këtë dëshmi (G.A. e Storica,P.S.,V.L,G,Venezia, MDCCCLII) ku flitet mbi themelimin dhe hapjen e shkollës arbërore në shtatorin e vitit 1443, e që mund të konsiderohet si shkolla e parë e themeluar për atë kohë.

Gjon Keka(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora