E premte, 24.09.2021, 01:23 PM (GMT+1)

Lajme

Gjon Keka: Gezuar pervjetori i 7 Kosove

E marte, 17.02.2015, 08:34 PM


Edhe perkunder udheheqjes pa vizion dhe pa tru gjere me sot si dhe mungeses se sundimit te ligjit dhe rendit, serish zemra ma thote gezuar pervjetorin atdheu im, Dardania jone europiane, uroj qe te biesh ne duar te sigurta qe te udheheqin me urtesi dhe vizion dhe jo sikur te kane neperkembur gjere me sot pushtetaret e papergjegjshem dhe pa identitet.

Veprat e medha qe behen brenda shtetit me pune te pergjegjshme dhe urtesi jane festa ma e madhe, fjalet pa vepra jane te kota, kur realiteti tregon te kunderten ne vend.

Zoti te shpetofte Dardania ime.

Gezuar.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora