E marte, 30.11.2021, 05:47 AM (GMT)

Kulturë

Faton Mehmeti: Mollë e ndaluar

E enjte, 03.05.2012, 07:19 AM


Faton MEHMETI

Mollë e ndaluar

Tri mbretëreshat tradhëtuan
dhe mollën e ndaluar e trazuan
zemrën e një mashkulli të sinqert
e morën me atë buzëqeshje plot ngrohtësi

Sa herë të shikoj dua të të shijoj
me mall dhe pasion mbi trupin tua të rrëshqas
të të ndiej sikur të ishte gjëja e fundit në këtë botë
se gjëja e ndaluar gjithmonë  më e kërkuar është

U takuam kur jeta të kishte dhën kah tjetër
mbase jeta më vonoj në kthetrat e saj
e tani koha pa ty më tepron
se vetmia shpirtin ma trazon

Cdo ditë më tepër nuri të shtohet
bashkë me të edhe dëshira që të bëj mëkat
edhe ferrin puthja juaj e bën parajsë
pa mëkat sdua të vdesë...!!!(Vota: 4 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora