E shtune, 18.05.2024, 05:08 AM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Zorra qorre

E diele, 29.05.2022, 10:59 AM


Sevdail Hyseni

Satirike

Zorra qorre

Një mjek specialist

Del me një zbulim:

-Shëroj zorrën qorre

Lehtë, pa operim!

Kjo është e pamundur

Thonë mjekët e tjerë,

Shpikja e shpifur

Qenka e pa vlerë!

Na jepni të paktën

Një provë si dëshmi,

Se si pacientin

Na e shëron Ti?!

Së pari të sëmurin

E mësoj çdo mëngjes,

Për t’grënë një javë

Spinaq me vezë!

Në ditën e tetë

Nuk ndalem me kaq,

E ndërroj terapinë

I jap veç spinaq!

Ngre kokën zorrë-qorrja:

- Ku janë vezët o zuzar?

Unë me një goditje

E nxjerr si litar..!

(Karikatura e përpunuar marrë nga interneti)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora