E enjte, 25.07.2024, 10:17 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Javier Pérez de Cuéllar shkoi në Jeten e Pasosun

E enjte, 05.03.2020, 08:00 PM


Pergatiti: Fritz RADOVANI

Javier Pérez de Cuéllar

Javier Pérez de Cuéllar asht le me 19 Janar 1920 në Peru.

Ishte politikan dhe diplomat i njohun.

Nga data 1 Janar 1982 e deri me 31 Dhjetor 1991, ishte Sekretar i Pergjithshem i OKB. Ishte nder personalitetet e mbrojtjes së Paqës.

Shkoi në Jeten e Pasosun me 4 Mars 2020.

Pushoftë në Paqë Shpirti i Tij !

Melbourne, 5 Mars 2020.

•Në se dishroni me pa takimet e Tij:

https://www.google.com/search?q=HAVIER+PERES+de+KUELLAR&rlz=1C1GCEA_enAU783AU783&sxsrf=ALeKk00tFxIdQDMMhFS9Ly5ywlnX5oOy0w:1583400265328&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=wKu13VDKIGoE1M%253A%252CEapX2RBAZ5QwpM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kSB2qNKtCVXmMsuaQILTVCzTEAWug&sa=X&ved=2ahUKEwjJl-jSgYPoAhXU63MBHbVcCY8Q9QEwBXoECAUQCw(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora