E marte, 23.04.2024, 08:59 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Adelë Gjoka

E diele, 17.11.2019, 01:16 PM


Jusuf Zenunaj

ADELË GJOKA

Mbrëmë u shua një lule,

u përgjak toka

me shpresat e këputura

iku Adelë Gjoka !

Për punën e ëndrruar

s'i ndihmoi diploma,

borxhet s'i  shlyenin dot

i ati as ama !

17 nëntor 2019(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora