E merkure, 28.02.2024, 11:09 PM (GMT)

Kulturë

Ramadan Ademaj: Me lindi kjo tokë

E diele, 14.04.2019, 03:28 PM


Ramadan Ademaj

Me lindi kjo tokë

Me lindi kjo tokë

që nuk blihet

që nuk shitet

Kjo tokë

u fitua me gjak

Pa u bërë akoma burrë

e kuptova -

një histori me vete

ruante cdo gurë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora