E merkure, 06.12.2023, 04:43 AM (GMT)

Kulturë

Zymer Mehani: Ti dil, poezi

E marte, 26.03.2019, 03:26 PM


Zymer Mehani

URIME DITA BOTËRORE E POEZISË

Që nga viti 1999, 21 marsi është shpallur nga UNESCO Dita Botërore e Poezisë.

Me rastin e kësaj feste, uroj të gjitha miket dhe miqtë e mi POETË me poezinë time:

TI DIL, POEZI…

Edhe nëse loti

Më shkëlqen në sy-

Ti dil, poezi!

Edhe nëse agu

Zbardhëllon për Ty-

Ti dil, poezi!

Ti dil, poezi,

Se emrin e vet

Jeta harron pa ty!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora