E diele, 25.02.2024, 04:24 PM (GMT)

Kulturë

William Golding: Gratë shumë më lart se burrat

E diele, 15.05.2016, 06:48 AM


William Golding

Mendoj se gratë janë pa mend kur kërkojnë të jenë të barabarta me burrat, ato qëndrojnë shumë më lart dhe gjithnjë kanë qenë më lart se sa burrat.

Çfarëdo që t’i jepni një gruaje, ajo do t’ju japë më shumë. Në se i jepni spermë, ajo do t’ju jape fëmijë. Në se i jepni një banesë, ajo do t’ju krijojë një vatër të ngrohtë familjare. Në se i jepni perime do t’ju gatuajë të ngrënat. Në se i jepni një buzëqeshje, ajo do t’ju japë zemrën e saj. Ajo, gruaja e shumëfishon dhe e zmadhon gjithçka që i jepet.

Përktheu: Meri Lalaj(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora