E marte, 23.04.2024, 10:01 AM (GMT+1)

Shtesë » Video

Sesioni i XIII-të i K. SH, "E djathta shqiptare drejt Shqipërisë etnike"

E shtune, 22.08.2015, 07:28 PMMe datën 14 gusht 2015 në qytetin historik të Krujës zhvilloi punimet sesioni I XIII-të i konferencës shkencore mbarëkombëtare, “E djathta shqiptare drejt Shqipërisë etnike”. Ky tubimn shkemcor mbarëkombëtar, është i vetmi me të tilla përmasa, ku studiues nga mbarë trojet etnike shiptare, Kosova, Kosova lindore (Lugina e Preshevës), viset shqiptare në mal të Zi, Maqedoni, Çamëri dhe diaspora, performojnë studimet e tyre. Kjo konferencë shkencore mbarëkombëtare e iniciuar nga shoqata mbarëkombëtare “Trojet e Arbërit”, është ngrit me idenë e Magjistër Nue Oroshit, Prof. Dr. Muhamet Shatrit, Akademik Mark Krasniqit dhe shumë e shumë studiuesëve nga hapsira mbarë shqiptare dhe Diaspora.
(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora