E premte, 19.04.2024, 03:31 AM (GMT+1)

Shtesë » Video

Histori Shqiptare: Në “Mrizin e Zanave” të Fishtës

E enjte, 25.06.2015, 06:31 PM


Atje ku bashkohet gastronomia dhe agroturizmi

Një fshat me damkë në kohën e komunizmit kthehet në më të vizituarit. Bëhet fjalë për Fishtën, ku një familje ka ngritur një agroturizëm interesant, që çdo vit sjell në Fishtë mbi 50 mijë turistë.

Alma Çupi në “Histori shqiptare” sjell gastronominë provokuese të dy vëllezërve, të cilët arrrijnë ta bëjnë Zadrimën të njohur tek të gjithë të huajt.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora