E diele, 14.04.2024, 07:18 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Stema e Gjergj Kastriotit

E hene, 20.10.2014, 06:45 PM


Nje nga stemat e  Gjergj Kastriotit dhe kurora qe tregon qarte se ai ishte mbret i Arberise europiane.Kjo stem eshte shkeputur nga libri i autorit mbi Stemat e pergjithshme (allgemeines Wappenbuch) botuar ne vitin 1868.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora