E shtune, 22.06.2024, 04:59 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Portreti i Gjergj Kastriotit, 1750

E merkure, 08.10.2014, 07:35 PM


Nje portret i Gjergj Kastriotit i vitit 1750 ne kuader te vepres se autorit “Nicolas Caussin (S.I.), La Corte Santa ”, ku autori i kushton nje hapesire te vecante jetes dhe vepres se Gjergj Kastriotit- Skenderbeut.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora