E merkure, 21.02.2024, 12:00 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Faqja e zeze e Shqiperise (V)

E shtune, 05.04.2008, 03:55 PM


Faqja e zeze e Shqiperise (V)

Nga Ilir Dardani

Dy fjale miqesore per urrejtesit e Gjergj Rugoves!!!

Ju qe urreni Ibrahim Rugoven jeni plehra me kuptimin e plote te fjales. Gjallesa te kota mbi toke. Ju jeni mosmirenjohes, shtaze serbe e turke. Gjithe jeten ja kushtoi Kosoves dhe kosovari di te urreje zotin e tij. Vampire qe jane bere si Lope duke pire gjakun e elites shqiptare, jane kundershtaret e Rugoves. Nuk u mjaftua te urrehet Gjergj Kastrioti! Pjese kombi e ndyre. Analiste e politikane, shkrimtare e akademike, breshka e injorante formojne grupkafshen moderne shqipfolese.  Mallkuar gjithe shtazet qe shkelin mbi miresine, mbi krenarine e kombit me te vuajtur te Evropes. Arkane e Milloshevice, Sulltane e Talebane shqipfoles vafshi ne djall!
Plehrat e plehrave te plehrave jeni edhe ju qe urreni Gjergj Kastriotin. Bij bushtrash e kurvash, prostituta e morrane, urinimi s’do mjaftonte ne ju! Legjenda nuk vdes sepse Shqiperia nuk perbehet vetem nga ju, por eshte tmerr kur shikon sa shume anti-njerez ekzistojne ne kete bote te cmendur shqiptare! Nuk duhet te duash kombin tend, njeriun tend, qe te jesh altar i shqipfolesve! Monstra te verbuara qe shemtojne edhe te shemtuaren Turko-Serbi. Ne djall vafte edhe zoti i juaj qe ju udhezon te urreni gjakun tuaj!
Dhi-shyta e mjeker-cjeper,
si ju mos befte kurre nena tjeter!

Socialisto-komunistet

Shqiptaret qe ne karrieren e tyre nuk takohen asnjehere me politiken, mbeten shqiptare te mire. Nese ata veshin uniformen e politikes, duken shemtuar! Nga njeri i ndershem,  shnderrohen ne Drakula, gjakpiresa!
Socialisto-komunistet shfrytezojne tragjedine (e Gerdecit) per te marre pushtetin. Ilir Meta ne konferencen per shtyp thote: ‘’Jam ketu per te kerkuar doreheqjen e kryeministrit Sali Berisha’’, nderkohe vetem nje ngushellim ishte i pershtatshem ne ate dite zie kombetare. Se kush jane Komunistet me emer te ri, Socialistet shqiptare, shqiptaret e dine. Ishin per 8 vite ne pushtet dhe pasi e dorezuan, Sali Berisha arrestoi dhjetra koka te medha kriminelesh dhe qindra apo mijera kriminel ‘’dytesor’’! Kjo ishte nje merite e jashtezakonshme e qeverise Berisha. Sali Berisha, eshte si tip anadollaku dhe sot eshte i vetedijshem se ka gabuar, sidomos me erresiren ‘’konference islamike’’, pa harruar qe ka nje pjese te mire te fajit, kur shqiptaret u varferuan dhe te varfer perfunduan ne varr, ne vitin e dhimbjes, 1997. Sali Berisha mund te kete mendje te zeze ne momente te caktuara, por zemren e ka te bardhe dhe duhet te qendroje aq sa ka mandatin, pastaj le te zgjedhin ate ‘’shkopin’’! Fatkeqesisht nuk kemi Pozite dhe as Opozite dhe as te ardhme. Ne te ardhmen bente pjese edhe Erion Veliaj, por sot eshte deshtim total. Per djalin e ‘’orgjive’’, mjafton te lexoni nje nder penat me te forta shqiptare, z. Kastriot Myftaraj.
Ne fund te fundit Sali Berisha solli NATO-n dhe eshte ngjarja me e shenuar e koheve moderne,  pas renjes se komunizmit dhe pavaresise se Kosoves. Te lumte Berisha. Ju dashnoret e Edvinit (te te dyja gjinive) jeni homoseksuale te lindur nga orgjia komuniste! Atehere nuk kishte SIDE sepse ju ishit doktoret, kurse sot te keni kujdes!

Eduardi, pastruesi i dobet!

Ne komentin e tij ''Doreheqje e Berishes?'', Eduard Zaloshnja, i cili eshte emigrant dhe punon si pastrues neper zyrat e kategorise se fundit te Amerikes, thote: ''Po pse Berisha nuk kërkon falje publike? Një arsye mund të jetë sedra e sëmurë e malësorit...''!!!
Malesoret nuk jane njohur si seder-semure. Jo-Veriori Fatos Nano, nje nga figurat me te urryera shqiptare, me gjak e mori pushtetin, per hir te sedres se semure ‘’te malesorit’’!
Fshiresi nga pertej Oqeanit, i cili kur shkruan shkon ne WC nga arsyeja e forte; grate kolege nuk e lene te qete gjate pushimit te drekes. Per te vjellur kunder malesoreve, Zaloshnja ngutet sepse pushimi eshte i shkurter, si dhe aroma e ndere nga mos-pastrimi (nga puna e dobet e Eduardit dhe e kolegeve nga Nigeria) na i behet pengese serioze dhe humb llogjiken.
Pastaj ''anal-isti'' vlereson nje pyetje 1 milion dollare: ''Dhe pyetja 1 milion dollarëshe është: "A duhet ta japë tani dorëheqjen Berisha?''!!!
Eshte turpshme kur mundohesh te thuash dicka, per te ngritur personalitetin tend dhe nuk thua asgje, ose thua idiotesi!
Edo, pervec fsheses perdor edhe shtupen!

Kosovaret duan Enver Hoxhen

Po! Nje pjese shqiptaresh nga Kosova e duan Enver Hoxhen. Eshte njelloj sikur  shqiptaret nga Shqiperia te kene ndjenja per Milloshevicin. Ne fakt ky i fundit ka qene serb, armik i shqiptareve historikisht, kurse i pari shqiptar! Mjaft!

Me dhimbset Shqiperia/Kosova

Orientimi drejt botes se pabote, islamike. Fantazme e keqe, skelet tmerrues, tradheti (edhe tredheti) kombetare. Me dhimbsen injorantet e mosmirenjohesit. Me dhimbset edhe toka shqiptare qe e shkelin, por s’me dhimbsen morrat sepse ushqehen ne mjekrat dhe percet e tyre!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora