E merkure, 24.07.2024, 09:18 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Faqja e zeze e Shqiperise (III)

E shtune, 23.02.2008, 04:05 PM


Faqja e zeze e Shqiperise (III)

Nga Ilir Dardani

+ Faqja e zeze e Rumanise!

Ne Evrope rumunet njihen si hajdute, genjeshtare, mashtrues, si dhe (se bashku me turqit) njerzit me te pakulture. Ndersa ne mbare boten njihen si bashkekombasit e vampirit te famshem Drakula! Drakula nuk eshte legjende, eshte realitet, gjak i pire sot! Njerzit e ulet, te cilet ja dine ‘’vleren’’ pushtuesit dhe komunizmit nuk e njohin shtetin e Kosoves! Rumania eshte nje komb kurve dhe ju qe jetoni atje dhe qe mbushni thase interneti me fjale te mira per Drakulat, nese s’doni te jeni anetare te shtepise publike rumune, mbylleni gojen. Pastaj se marr vesh, c’doni ne Rumani, ku s’ka ekonomi as njerezi?! Kosova eshte njohur dhe do te njihet nga shtetet kryesore te botes. Shteti i plehrave, Rumania tregon se eshte pjese e madhe e sllavizmit te vogel!

Vellezerit idjote nga Shqiperia!

Politikane dhe njerez te ndryshem publik nga Shqiperia, behen Nene Tereza! Ne emer te shtetit te Kosoves kerkojne miqesi serbe, per shqiptaret e Kosoves! ''Ballkani mjaft ka derdh gjak, duhet gjuhe e perbashket'' - thone keta shqiptaret e Shqiperise, te cilet paqen e perdorin shume rralle edhe me pjesetaret e familjes se tyre! Te gjithe jane versulur se kush e kush te thote nje fjale te madhe! Mjaft! Miqte tuaj s’mund te jene edhe te Kosoves dhe anasjelltas! Cmenduria arrin kulmin kur politikanet e Shqiperise japin leksion per ata te Kosoves, kur te gjithe jemi deshmitare se politikanet shqiptare jane llumi i shoqerise shqiptare, na shkaterruan enderrat! Kur te flasin politikanet e Shqiperise, lirohuni nga gazrat ju te Kosoves!

Shpate turku ne Shqiponje!

Shqiptaret edhe ne diten e madhe, behen te vegjel! Se c’donte flamuri turk ngjitur me ate shqiptar, vetem disa kosovare e dine!!!
Me te vertete e jashtezakonshme! Valle, do i vije koha edhe flamurit serb te valvitet krenar prane flamurit tone, apo turku zuri vend aty sepse i perkasin fese se shumices ne Kosove? Apo mos e keni fjalen per pakicen turke te cilet nuk kane ardhur si miq apo emigrante aty, por vetem si pushtues, per te prere koka shqiptaresh?! E?

Esktremizmi islamik vazhdon!

Sapo u shpall pavaresia, islamiket filluan propaganden neper forume! Do kemi pune ne te ardhmen, ndoshta edhe lufte lindje-perendim brenda shteteve tona!
Tolerance? Jo! C’fatkeqesi!

Olsi Jazexhi, ky zemer-terrorist islamik!

Shqiptaret per fatkeqesine e tyre kane dhene edhe kontributin e tyre! Ma ngul pak thiken ne kraharor, pastaj e shtyj vete derisa ta caje zemren tej-per-tej! Olsi s'eshte pjelle e njeriut, por e djallit! Shqiperine (edhe Kosoven) kerkon ta veshe me percet arabe dhe te shtoje dashurine per turqit (edhe pse nuk mungon ne fakt sepse sic do e them gjithmone, te jesh shqiptar, do te thote qe te pakten dy derrasa i ke mangut), te cilet nuk kishin si ta perdhunonin me rende kombin tone. Jazexhi faqe-ngjyre-ziu edhe lidhjen e famshme te Prizrenit kerkon te veshe me perce turko-arabe! Gjithcka jo myslimane nuk eshte shqiptare! Ne jemi turpi i vetvetes, pastaj edhe turpi i Evropes. Popull kembethyer e pa sy! Zgjohuni shqiptare, ndersa ti Olsi, merr edhe disa femra nga fisi yt, martohu, shko ne malet e Avganistanit, jepja Binit ndonje, pastaj je puro myslo-aziatik! Shko sepse ne Shqiperi ti kurre s'do jesh ai mysloja qe deshiron!

Shpat Kasapi (dy here keq!), Axha i minjeve!

Pervec nga ana fizike, qe disa vajza ‘’doreleshuara’’ urinohen pas tij, asgje tjeter s’mund ta beje Shpat Kasapin te njohur. Kenge vdekjeprurese te vjedhura ne Turqi, ze insekt, perdredhje homosh! Fame sepse shqiptaret nuk dine c’eshte arti sepse jane injorante te medhenj. E keni ndermend te beheni njerez dhe te vleresoni vetem ata qe e meritojne dhe shpatat, kodrat, malet, xhunglat dhe ata kasapet qe presin dhi, dele, lope, pula etj,  t’i lini atje ku jane, ne mal!?!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora