E hene, 17.05.2021, 07:46 PM (GMT+1)

Lajme

Qerim Pllana: Përkujtim me dhembje të thellë kombëtare dhe njerëzore

E marte, 22.05.2012, 07:36 PM


Përkujtim me dhembje të thellë kombëtare dhe njerëzore

Tragjedi pas tragjedie, pësim pas pësimi në vend, tashmë u bë  brengë kombëtare!

Tragjedia e ndodhur në afërsi të Himarës, në të cilën e pësuan studentet e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, është tragjedi dhembjeje, prekëse, dhe shumë e rëndë, për familjet e të pësuarave dhe për gjithë kombin! Në emër timin dhe të familjes, u shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta familjeve, të cilat humbën më të dashurat e gjiritë familjarë! Të shtrirave nëpër spital të vendit për kurim, u dëshirojmë shërim sa më të shpejt, kthim në familje, në jetë dhe në studime, të cilën duhet përballuar me gjithë humbjet e shoqeve dhe traumave në  tragjedinë e radhës, të ndodhur në udhëtim e sipër Vlorë-Himarë! Ato paçin ndjesë!

Qerim Pllana me familje, 22, maj, 2012 Prishtinë!(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora