E shtune, 08.05.2021, 03:00 AM (GMT+1)

Lajme

Ftesë nga LSHAKSH në Gjermani

E premte, 18.05.2012, 06:10 PM


LIDHJA E SHKRIMTARËVE ARTISTËVE DHE KRIJUESVE SHQIPTARË NE GJERMANI
(LSHAKSH- në Gjermani)
ALBANISCHER BUND DER SCHRIFTSTELLER KÜNSTLER&KULTURSCHAFFENDEN IN DEUTSCHLEND e.V.
(ABSKK-in Deutschland).

FTESË

Përzemërsisht ju ftojmë të merrni pjesë në: Manifestimin tradicional “AZEM SHKRELI” kushtuar figurës madhore të kulturës shqiptare- Azem Shkrelit
Rrjedha e programit:
Pjesa e parë:
Se bashku me Azem Shkrelin
1. Referim kushtuar jetës e krijimtarisë shumëdimensionale të Azem Shkrelit
2. Dokumentari “Se bashku me Azemin”- Video- incizim nga promovimi i veprave të Azem Shkrelit, ne nëntor të vitit 1996 në Dortmund.
Pjesa e dytë:
Ora letrare”Azem Shkreli”.
-Recitime të autorëve të LSHAKSH-së , kushtuar krijuesit të madh Azem Shkrelit.
-Shpallja e rezultatit të” KONKURSI LETRAR PËR MËRGATË, AZEM SHKRELI” 2012. të LSHAKSH në Gjermani për veprën më të mirë të vitit 2012. dhe ndarja e shpërblimeve.
-Ndarja e disa mirënjohjeve për merita dhe aktivitete të rëndësishme kombëtare.
Ndërsa këto pika të programit do ti begatojnë me këngët e tyre të zgjedhura:
Rapsodi i ynë i mirënjohur Agim G a s h i
dhe këngëtari ynë tanimë i njohur Driton S. Gashi.

Manifestimi mbahet më 03 qershor 2012, në “Haus Ennepetal” Gasstraße -10
58256 - E n n e p e t a l
Manifestimi fillon në orën 14.00, Ju lutemi ta respektoni!
Pjesëmarrja juaj do të na nderon . Mirë se vini.
Nga Komisioni organizativ i Manifestimit Azem Shkreli.

Telefoni:

Pal Sokoli:             0049(0)1774157694     
Martin Çuni,            0049(0)15118472237 (Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora