E shtune, 12.06.2021, 08:42 PM (GMT+1)

Lajme

Hajdin Islami: Gjatë këtij muaji vendoset shtatorja e Bill Clintonit në Prishtinë

E enjte, 03.09.2009, 06:47 PM


 Kjo është shtatorja e Bill Clintonit që do të vendoset në Prishtinë, para se të bronzohej, ndërsa tani ajo është e bronzuar.
Kjo është shtatorja e Bill Clintonit që do të vendoset në Prishtinë, para se të bronzohej, ndërsa tani ajo është e bronzuar.
Gjatë këtij muaji vendoset shtatorja e Bill Clintonit në Prishtinë


Nga Hajdin ISLAMI, VUSHTRRI

PRISHTINË, 3 SHTATOR 2009-Gjithçka është gati për vendosjen e shtatores së ish-Presidentit Bill Clinton, e cila do të vendoset në Bulevardin “Bill Klinton” në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë.Shoqata “Miqtë e Amerikës” në Prishtinë,ka njoftuar se shtatorja do të vendoset në vendin ku momentalisht ndodhet panoja e ish-Presidentit Clinton. Vendosja e saj pritet të bëhet këtë muaj. Kryeministri Hashim Thaçi, në mbledhjen e fundit të Qeverisë së Kosovës,ka njoftuar se Qeveria i ka ndarë tridhjetë mijë euro për organizimin e këtij manifestimi. Shtatorja peshon 900 kg dhe është e gjatë 3 metra. Po ashtu bazamenti ku do të vendoset kjo shtatore është 3 metra.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora